10.05.2019 r. w naszej szkole odbyła się wieczornica z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości uczniowie klas IV-VI wstąpili w przedstawieniu teatralnym pt. ,, Róża Polska’’. Inspiracją do stworzenia spektaklu był dobrze znany dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. ,,Wesele’’. Do szkoły zaproszono władze gminy, wszystkich mieszkańców, rodziców, nauczycieli i uczniów. O godzinie 20:30 sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi. Na scenie pojawili się uczniowie w strojach ludowych, którzy popisali się swoimi umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi. Dołożono wszelkich starań, aby widzowie poczuli się jak w teatrze. Zadbano o profesjonalne oświetlenie i sprzęt muzyczny oraz scenografię – która znakomicie oddawała klimat przedstawienia. Po obejrzeniu spektaklu, wspólnym odśpiewaniu hymnu i wielkich brawach, Pani Dyrektor Iwona Gaertig zaprosiła gości na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Za organizację i przygotowanie wieczornicy odpowiadały Pani Monika Szczawik i Pani Anna Ptak.