06.05 – 07.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Warszawy w której wzięli udział uczniowie klas IV- VI z wychowawczyniami: panią Hanną Jąder, panią Moniką Szczawik, panią Julią Kostrzewą, panią Bernadetą Cejzą, panią Oleną Kalembą oraz panią Anną Ptak. O godzinie 7:00 wyjechaliśmy dwoma autokarami w stronę Warszawy. Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy był Stadion Narodowy, gdzie mieliśmy okazję oglądać murawę z perspektywy najwyższej trybuny. Następnie przejechaliśmy metrem w stronę Pałacu Kultury i Nauki. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy spacerem po warszawskich Łazienkach, gdzie zjedliśmy pyszne lody. Wieczorem cała nasza grupa zakwaterowała się w hotelu ,,Aramis”, tam zjedliśmy obiadokolację. Drugi dzień wycieczki zaczął się o 7:30 – po wspólnym śniadaniu udaliśmy się na płac Marszałka Józefa Piłsudskiego, zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki oraz Pałac Belwederski. Następnym punktem naszej wycieczki był Barbakan, Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela oraz Rynek Starego Miasta, gdzie w czasie wolnym była chwila, aby kupić pamiątki. Po klimatycznym spacerze uliczkami Warszawy i odpoczynku udaliśmy się na zwiedzanie Zamku Królewskiego. Wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem w restauracji „Literatka”. Około godziny 17:00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Starego Lubosza.