W czwartek 30.05 Rada Rodziców, Pani Dyrektor Iwona Gaertig oraz Rada Pedagogiczna zorganizowali Dzień Dziecka na boisku Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu. Sponsorem imprezy byli Państwo Anna i Piotr Domagałowie, którzy między innymi zorganizowali grilla, dmuchany zamek, dyskotekę szkolną i wiele przekąsek dla dzieci oraz ich rodziców. Imprezę wsparły również sołectwa Starego i Nowego Lubosza. Podczas zabawy można było skosztować ciast, które przygotowali: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Luboszu, Kluby Seniora w Starym i Nowym Luboszu oraz sołectwa Spytkówek i Witkówek. Imprezę rozpoczęła się o 17:00. Pani Dyrektor powitała gości, następnie uczniowie szkoły wypuścili około 300 balonów wypełnionych helem. Kolejną atrakcją wspólnej zabawy był pokaz talentów, uczniowie prezentowali swoje zdolności i umiejętności, a także opowiadali o swoich talentach i zainteresowaniach. Wszyscy występujący otrzymali dyplom oraz materiałową torbę z logiem szkoły wypełnioną gadżetami. Podczas imprezy dzieci szalały w dmuchanym zamku, zajadały się popcornem, watą cukrową, domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem, kiszonymi ogórkami, kiełbaskami i karkówką z grilla, a także piły pyszne lemoniady. Podczas Dnia Dziecka pani pedagog wręczyła laureatom nagrody za udział w konkursie ,,Stop nałogom’’. Atrakcji dla najmłodszych było bardzo wiele, dzieci puszczały wielkie bańki mydlane, grały w gry planszowe, Pani Joanna Bartoszewska malowała dzieciom twarze. Impreza nawiązywała do motywu Myszki Miki. Na ścianie szkoły znajdował się ogromny baner przedstawiający najbardziej znaną mysz, przy której ci młodsi i ci całkiem dorośli robili zdjęcia. Na zakończenie odbyła się dyskoteka z profesjonalnym sprzętem i oświetleniem. Dzieci zmęczone i szczęśliwe wróciły do domów o godzinie 21:00. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas, za Państwa obecność, wspólną zabawę i wszelką pomoc oraz zaangażowanie !