Dzień 19.06.2019 r. pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej na bardzo długo. Tego dnia zakończyliśmy kolejny, bardzo wymagający dla naszej szkoły rok. Całą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, ogłaszając wakacje i dziękując wszystkim za pomoc, wsparcie i ciężką pracę na rzecz szkoły. Następnie szczególne podziękowania otrzymali wszyscy przyjaciele szkoły, którzy bezinteresownie i z sercem na dłoni wspierają szkołę i wszelkie działania. Szkoła w Starym Luboszu kolejny raz zaprezentowała swój wysoki poziom nauczania. Spośród 84 uczniów klas IV-VI aż 52 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem! Uczniowie z najwyższymi średnimi w szkole otrzymali nagrody książkowe, Pani Dyrektor pogratulowała rodzicom tych uczniów, wręczając listy gratulacyjne. Następnie wręczono nagrody dla Matematyka roku 2019, zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur’’ ,przyznano Tytuł Sportowca roku 2019 w kategorii chłopców i dziewcząt oraz Tytuł Czytelnika roku 2019. Uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali 100% frekwencję otrzymali dyplomy. Podziękowania należały się również tym, którzy wytrwale i z wielkim zaangażowaniem działali w Samorządzie Uczniowskim. Pani z Koła Gospodyń Wiejskich przyznały nagrody w postaci wycieczki do Torunia w Konkursie poetyckim. Nagrodzono również Lenę Andrzejewską- uczennice klasy III z zwycięstwo w konkursie. Dyplomy i podziękowania otrzymali też wszyscy aktorzy ,,Róży Polskiej’’, którzy charytatywnie wystąpili 10.06 w KOK-u . Po przyznaniu nagród, dyplomów i podziękowań nastąpiła część artystyczna zadedykowana Pani Dyrektor Iwonie Gaertig, która kończy swą pracę w murach szkoły w Starym Luboszu. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w wakacyjny nastrój. Uczniowie klas V zaśpiewali dla Pani Dyrektor piosenkę zespołu 2 + 1 pod tytułem ,,Chodź, pomaluj mój świat’’. Następnie przygotowane układy taneczne zaprezentowały przedszkolaki. Marcel Walczak zagrał na flecie utwór pt. ,, Allelujah’’, a Zofia Miler na wiolonczeli zaprezentowała utwór pt. ,,Somewhere over the Rainbow’’. Uczniowie klasy II złożyli Pani Dyrektor życzenia w formie wierszy. Następnie cała szkoła, jednym głosem życzyła Pani Dyrektor wszystkiego, co najlepsze. Pani Anna Miler – jako przedstawiciel Rady Rodziców, przeczytała wzruszającą przemowę w której podziękowała Pani Dyrektor i swojej mamie za ciężką pracę, za serce i zaangażowanie włożone w szkołę. Na zakończenie wszyscy uczniowie przedszkola i szkoły wręczyli Pani Iwonie Gaertig ulubione – czerwone róże. Ten dzień pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej na długie lata. Pożegnanie z Panią Dyrektor było niezwykle wzruszające, gdyż żegnaliśmy osobę, która przyczyniła się do tego, że szkoła w Starym Luboszu stała się dla uczniów, nauczycieli i rodziców drugim domem, miejscem przyjaznym, bezpiecznym, gdzie każdego dnia chętnie i z wielką radością pracowaliśmy na wspólny sukces.