„Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś – choćbyś przybiegł ostatni” – motto to przyświecało wszystkim, którzy 14 września 2019 stanęli na starcie XXVI Biegu Olimpijskiego im. Ireny Szewińskiej w Racocie. Wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły, którzy postanowili aktywnie spędzić to sobotnie przedpołudnie. Nim rozbrzmiał wystrzał oznaczający start zapalenia znicza, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, dokonała Zuzanna Kubacha – nadzieja polskiego olimpizmu w tenisie ziemnym. Następnie udaliśmy się na linię startową, by wraz z ponad tysiącem biegaczy pokonać 4km trasę. Biegaczy na trasie wspierał pan Michał Szkudlarek – najstarszy uczestnik biegu, który tego dnia obchodził 86 urodziny. Po biegu, wśród wszystkich uczestników, rozlosowano atrakcyjne nagrody – jedną z nich – rower – wygrał nasz uczeń, Wojtek Sikora. Gratulujemy!