Noc Naukowców na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza 27 września grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Poznania, aby aktywnie uczestniczyć w Nocy Naukowców. Braliśmy udział w różnorodnych warsztatach i pokazach. Wydział Biologii zaprosił nas na szereg interesujących doświadczeń. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć egzotyczne zwierzęta, sprawdzić, jak smakują ciastka z wodorostów, jak wygląda życie w głębinach morskich, przetestowaliśmy na własnej skórze kremy z alg oraz zbadaliśmy błony bębenkowe kolegów. Na Wydziale Fizyki mogliśmy zagrać na elektrycznej harfie oraz uczestniczyliśmy w eksperymencie z wykorzystaniem ciekłego azotu. Wydział Matematyki i Informatyki był oblegany przez miłośników gier i zabaw z wykorzystaniem najnowszej technologii informatycznej. Zwieńczeniem naszego pobytu w Poznaniu był udział w efektownym pokazie doświadczeń chemicznych, pełnym kolorowych płomieni oraz spektakularnych wybuchów. Wyjazd na spotkanie „Noc naukowców” zorganizował pan Michał Banaszak, opiekunem grupy była pani Magdalena Mandel