W sobotę 9 listopada 2019 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu odwiedziła podopiecznych ze schroniska w Gaju. Na miejscu przekazaliśmy zebraną karmę i posłania. Jednak nie mogliśmy pospacerować z psiakami ze względu na deszczową pogodę. Mimo to, wolontariusze oprowadzili naszą grupę po schronisku, przedstawili swoich podopiecznych, omówili ich charaktery i potrzeby oraz zapoznali wszystkich z zasadami i obowiązkami jakie panują w schronisku. Następnie nasza grupa miała spotkanie z panem Grzegorzem, który jest behawiorystą. Opowiedział nam na czym polega jego trudna praca, w jaki sposób pracuje z psami. Z kolei wolontariuszka Zosia podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą i opieką nad agresywnym psem, który w tej chwili jest jej przyjacielem. Pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie w schronisku.