W czwartek 5 grudnia 2019 roku grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu wraz ze Świętym Mikołajem i opiekunami odwiedziła Dom Dziecka w Sławie przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego. Celem wizyty było zawiezienie artykułów zebranych podczas zbiórki trwającej cały listopad. Kiedy dotarliśmy na miejsce, czekali na nas wychowawcy, dyrektor placówki, a przede wszystkim wychowankowie. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i zaproszeni na poczęstunek. Najpierw jednak odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wzbudził nie lada emocje i wręczał upominki. Odśpiewaliśmy też kolędy. Młodsze dzieci bardzo szybko nawiązały relacje z rówieśnikami naszej szkoły. Były zabawy i rozmowy. Pobyt w Domu Dziecka upłynął w niezwykle ciepłej atmosferze. Kiedy nadszedł czas odjazdu, wszystkim zrobiło się przykro. Otrzymaliśmy piękne podziękowania i własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zaprosiliśmy nowe koleżanki i kolegów do naszej szkoły. Niecierpliwie będziemy czekać na kolejne spotkanie. Ten wyjazd był dla wszystkich nowym doświadczeniem skłaniającym też do przemyśleń. Cieszymy się, że naszym przyjazdem i przekazanymi darami mogliśmy choć na chwilę wywołać uśmiechy na buziach dzieci młodzieży z Domu Dziecka. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy okazali wsparcie podczas zbiórki i przekazali potrzebne artykuły.