W smutnym czasie pandemii wszyscy potrzebujemy wsparcia i niegasnących uśmiechów. Jak trudno wytłumaczyć dziecku, co to jest pandemia i co się z nią wiąże wiedzą rodzice. Jak trudno wyjaśnić dlaczego nie możemy spotkać się w przedszkolu i szkole wiedzą nauczyciele. Tęsknota za babcią i dziadkiem powoduje smutek, a nawet złość. Przekonać dziecko, że ma założyć maseczkę, czy rękawiczki nie jest łatwo. Wirusa nie widać, a jednak jest. Informacje na jego temat płyną każdym możliwym kanałem przekazu. W beznadziejnym czasie strachu i wielu łez włoskie dzieci zapoczątkowały akcję „Andra tutto bene” czyli „Wszystko będzie dobrze”. Akcja obiega cały świat i niesie nadzieję na jutro. Polega na wykonaniu pracy plastycznej, udekorowaniu nią okien, balkonów, umieszczeniu rysunków w mediach społecznościowych. Jest przekazem, że się nie poddamy, że w końcu zaświeci dla wszystkich piękne słońce i wirus zniknie, jak znikają bańki mydlane. Akcja to również podziękowanie dla całej służby zdrowia. Chcemy pokazać, że ich wspieramy i liczymy na nich, że to, co robią zasługuje na wielkie serce. Dzieci udowadniają, że świat jest i będzie kolorowy, a my – dorośli – powinniśmy zrobić wszystko, żeby tak było. Społeczność Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu przyłączyła się do akcji WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE! Trzymajmy się! Jeszcze będzie pięknie.