Od wielu lat Fundacja Orange pomaga zdobywać kompetencje cyfrowe uczniom i nauczycielom dzięki programom MegaMisja dla klas I – III i #SuperKoderzy dla klas IV – VIII. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który pomaga dzieciom odkrywać dobre strony technologii i bezpiecznie poruszać się po świecie Internetu. Wszystko odbywa się poprzez zabawę, podczas której dzieci uczą się i zdobywają nagrody – niespodzianki. #SuperKoderzy dla starszych uczniów to z kolei nauka programowania i robotyki, zdobywanie nowych kompetencji przydatnych w przyszłości. Honorowy Patronat nad programami objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. Honorowym Ambasadorem MegaMisji jest Grzegorz Kasdepke – pisarz, autor książek dla dzieci.

W tym roku zaproszenie do kolejnej edycji programów przypadło w trudnym czasie pandemii. Aby dostać się do programu należało wykonać zadanie konkursowe. Była nim cyfrowa opowieść o dowolnej tematyce zapraszająca MegaMisję lub #SuperKoderów do szkoły, wykonana za pomocą smartfona, tabletu, aparatu cyfrowego lub komputera. Zadanie było tym trudniejsze, że trzeba je było zrobić zdalnie. Z wyzwaniem postanowiła zmierzyć się klasa 1a z Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu wraz z wychowawcą panią Iwoną Bakalarską. Powstał więc film, w którym dzieci zaprezentowały siebie oraz szkołę i zaprosiły MegaMisję śpiewając własną piosenkę.

Fundacja Orange ogłosiła wyniki konkursu 15 czerwca 2020 roku. Z ponad 1200 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała po 150 szkół do każdego z programów: MegaMisji i #SuperKoderów. Wśród zwycięzców znalazła się klasa 1a z naszej szkoły. Od września rozpoczynamy niesamowitą przygodę z cyfrowymi bohaterami czyli MEGAMISJĘ! Gratulujemy!!!