20 października 2020r. w Zespole Szkół w Starym Luboszu nie zabrakło emocji. Swój debiut mieli nie tylko pierwszoklasiści, ale również Lena Andrzejewska jako przewodnicząca SU oraz p. Marta Kubacka w roli wychowawcy klasy i reżysera .

Podczas uroczystości pasowania wychowankowie klasy 1a stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Wykazali się nie tylko znajomością wierszyków i przepisów bezpieczeństwa, lecz mieli także okazję powiedzieć jak im w tej szkole jest. Dużo by mówić… Najważniejsze, że chętnie i z uśmiechem chcą zdobywać wiedzę oraz rozwijać swoje zdolności.  

Po uroczystym pasowaniu i złożeniu przysięgi Dyrektor Piotr Kaczmarek życzył pierwszoklasistom samych pogodnych dni i dużo sukcesów w nauce. Na pamiątkę tego jakże ważnego dnia w życiu młodych ludzi, rodzice nałożyli na głowy swoich pociech birety i wręczyli słodki upominek.

Z słowami piosenki na ustach …o le, o le, o la szkoła lubić się da,

o le, o le, o la, a w niej uczniem jestem ja… Rozeszliśmy się do domów.