W tym roku CodeWeek odbywa się w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

W tym roku do tej społecznej inicjatywy przystąpiła klasa 2a z Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu. W dniach 21-22.10.2020 roku uczniowie wykonali zadania związane z kodowaniem i zarejestrowali się na stronie CodeWeek. Być może przyczynią się do zdobycia pierwszego miejsca przez Polskę w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.