W listopadzie obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wydarzenie zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej oraz  organizację zrzeszającą szefów kuchni. Jego celem jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, a także wskazywanie konsekwencji złej diety. W ramach obchodów tego dnia w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Starym Luboszu został przeprowadzony projekt „Zdrowe śniadanie daje energię na cały dzień”. W trakcie projektu omówione były tematy związane ze zdrowym stylem życia: sport to zdrowie, zdrowe odżywianie, 12 zdrowych zasad, zbilansowana dieta. Został również przeprowadzony konkurs pod hasłem „Zdrowe śniadanie”, który pokazał zdolności kulinarne uczniów. Przygotowane śniadania były zdrowe, kolorowe i ciekawe pod względem wyglądu oraz smaku. Komisja konkursowa miała niezły „orzech do zgryzienia”, żeby wybrać laureatów. Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

Laureaci konkursu:

klasy 0 – III

I miejsce     Jędrzej Gorący kl. Ia

II miejsce    Magdalena Miler kl. IIa

III miejsce   Lena Pokładecka kl. IIIa

                     Ryan Pakuła  kl. 0

klasy IV – VI

I miejsce      Anna Bręczewska kl. Va

II miejsce     Jakub Frąckowiak kl. IVa

III miejsce    Emilia Mandel kl. VIa

klasy VII – VIII

I miejsce      Nadia Stanisławiak kl. VIIIa

II miejsce     Jakub Bręczewski   kl. VIIIa

III miejsce    Hubert Wawrzyniak kl. VIIb

                      Kajetan Tomaszewski  kl. VIIIa

Zapraszamy do obejrzenia galerii nadesłanych propozycji śniadaniowych

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast