W listopadzie obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wydarzenie zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej oraz  organizację zrzeszającą szefów kuchni. Jego celem jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, a także wskazywanie konsekwencji złej diety. W ramach obchodów tego dnia w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Starym Luboszu został przeprowadzony projekt „Zdrowe śniadanie daje energię na cały dzień”. W trakcie projektu omówione były tematy związane ze zdrowym stylem życia: sport to zdrowie, zdrowe odżywianie, 12 zdrowych zasad, zbilansowana dieta. Został również przeprowadzony konkurs pod hasłem „Zdrowe śniadanie”, który pokazał zdolności kulinarne uczniów. Przygotowane śniadania były zdrowe, kolorowe i ciekawe pod względem wyglądu oraz smaku. Komisja konkursowa miała niezły „orzech do zgryzienia”, żeby wybrać laureatów. Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

Laureaci konkursu:

klasy 0 – III

I miejsce     Jędrzej Gorący kl. Ia

II miejsce    Magdalena Miler kl. IIa

III miejsce   Lena Pokładecka kl. IIIa

                     Ryan Pakuła  kl. 0

klasy IV – VI

I miejsce      Anna Bręczewska kl. Va

II miejsce     Jakub Frąckowiak kl. IVa

III miejsce    Emilia Mandel kl. VIa

klasy VII – VIII

I miejsce      Nadia Stanisławiak kl. VIIIa

II miejsce     Jakub Bręczewski   kl. VIIIa

III miejsce    Hubert Wawrzyniak kl. VIIb

                      Kajetan Tomaszewski  kl. VIIIa

Zapraszamy do obejrzenia galerii nadesłanych propozycji śniadaniowych