Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego uczniowie klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu przystąpili do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.  W ramach programu odbył się cykl zajęć, które zostały podzielone na cztery żywioły: ogień, wodę, ziemię i powietrze. W ich trakcie uczniowie mieli okazję eksperymentować i wykazać się kreatywnością. Każda z klas wybrała jeden żywioł, który przedstawiła w formie prac plastycznych będących jednocześnie pracami konkursowymi programu. Podczas zajęć uczniom towarzyszyli bohaterowie książki o takim samym tytule. Poprzez swoje przygody przybliżali magię natury, uczyli  wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia.

Część klas wykonała zadania programowe w szkole, a część już podczas zdalnego nauczania.