30 listopada podczas zajęć online odwiedził klasę 2a gość ze Śląska. Pan Wacław bardzo ciekawie opowiadał dzieciom jak powstał węgiel, o trudnej pracy w kopalni i o górnikach. Wspomniał również o niebezpieczeństwach czyhających pod ziemią. Pokazał górniczy mundur oraz czako. Ciekawostką jest to, że mundur ma 29 guzików, a czako ma pióra kogucie. Następnie zaprezentował krótko gwarę śląską: Wiela knefli je u paradnego  szaketa grubiorza? Okazało się nie lada wyzwaniem, żeby zrozumieć, co Pan Wacław powiedział. Wreszcie nadszedł czas na pytania dzieci. Było ich sporo, np. ilu górników pracuje pod ziemią?, jak długo górnicy pracują pod ziemią w ciągu dnia?, w jaki sposób kombajn zjeżdża do kopalni?, dlaczego św. Barbara jest patronką górników?, o co chodzi ze Skarbnikiem – duchem kopalni? Pan Wacław bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z naszym gościem i posłuchać jego opowieści, chociaż w nieco innych warunkach.