W dniu 24 lutego 2021 r. o godzinie 12.45 dla uczniów naszej szkoły zostanie przeprowadzona transmisja online projektu edukacji muzycznej „Historia Polskiej Piosenki”. Ideą projektu jest zaprezentowanie znanych polskich utworów muzyczno-słownych od lat sześćdziesiątych do czasów współczesnych w formie medleyów (składanki najważniejszych utworów z danej epoki) z wyszczególnieniem kolejnych dekad (XX wiek – lata 60, 70, 80, 90 oraz XXI wiek w jednej składance).

Każda z prezentowanych muzycznie dekad będzie poprzedzona opowieścią o uwarunkowaniach kulturalno-społecznych i politycznych, które w tamtych czasach miały istotny wpływ na twórczość największych polskich artystów. Przedstawimy sylwetki najbardziej znanych w swoim okresie wykonawców, kompozytorów czy autorów tekstów, a na koniec członkowie zespołu będą odpowiadać na pytania zadawane przez uczestników koncertu. Czas trwania audycji to ok. 45 min.

Audycja edukacji muzycznej „Historia Polskiej Piosenki” będzie transmitowana na żywo ze studia transmisyjnego z użyciem profesjonalnego sprzętu w postaci 3 kamer, sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego.

Prezentowany repertuar:

 • Medley Lata 60:
  • Czesław Niemen – „Wspomnienie”
  • Czerwone Gitary – „Takie ładne oczy”
  • Kabaret starszych panów – „Piosenka jest dobra na wszystko”
  • Katarzyna Sobczyk – „Nie bądź taki szybki Bill”
  • Skaldowie „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”
 • Medley Lata 70
  • Marek Grechuta – „Nie dokazuj”
  • Maryla Rodowicz – „Małgośka”
  • 2 plus 1 – „Chodź pomaluj mój świat”
  • Anna Jantar – „Tyle słońca w całym mieście”
  • Breakout – „Kiedy byłem małym chłopcem
 • Medley Lata 80
  • Lombard – „Szklana pogoda”
  • Lady Pank – „Kryzysowa narzeczona”
  • Perfect – „Chcemy być sobą”
  • Kult- „Arahia”
  • Republika – „Biała flaga”
 • Medley Lata 90:
  • Ira – „Nadzieja”
  • Myslovitz – „Scenariusz dla moich sąsiadów”
  • Hey – „Moja i twoja nadzieja”
  • ONA – „Kiedy powiem sobie dość”
  • Ich troje – „A wszystko to..”
 • Medley Lata XXI wiek:
  • Reni Jusis – „Kiedyś Cię znajdę”
  • Paktofonika – „Chwile ulotne”
  • Strachy na lachy – Dzień dobra kocham Cię
  • Coma – Spadam
  • Podsiadło – Trójkąty i kwadraty
  • Ogień – „Skocz ze mną w ogień”

Powyższy program zaprezentują i wykonają członkowie wielkopolskiego zespołu „OGIEŃ” który jest laureatem aż trzech nagród na 54 KFPP w Opolu. W 2017 po wygraniu eliminacji O!Polskich Przebojów zespół pojechał na 54 KFPP Opole 2017 gdzie zdobył aż trzy z czterech przyznawanych nagród: Nagrodę Publiczności, nagrodę słuchaczy Radia Opole oraz nagrodę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych (SAWP). Artyści tworzą zespół od 2011 roku. Zainspirowani twórczością Lady Pank założyli swoją formację muzyczną aby cieszyć ludzi dobrą muzyką i chwytliwymi tekstami. W 2016 roku zaprezentowali się na Festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Na co dzień koncertują u boku największych gwiazd polskiej piosenki oraz udzielają się społecznie.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie. Nauczyciele przekażą Wam link do transmisji.