Młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie organizowanym przez oddział IPN w Gdańsku. Konkurs dotyczył zagadnień związanych z rocznicą odzyskania niepodległości na Pomorzu. Nasi uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy o walkach i działaniach politycznych na Pomorzu po I wojnie światowej. Nagrodą dla pierwszych 100 osób, którzy najlepiej poradzili sobie z testem była publikacja wydana przez IPN Gdańsk „Pomorscy Ojcowie Niepodległości”.

Poniżej prezentujemy listę uczniów, którzy wzięli udział w konkursie i wygrali książkę oraz zestaw gadżetów:

Anna Bręczewska kl.5 Jakub Bręczewski kl.8
Małgorzata Bręczewska kl.5 Emilia Barłożyk kl.5
Klaudia Przybylska kl.5 Lena Andrzejewska kl.5

Interaktywna publikacja IPN Gdańsk i Radia Gdańsk „Pomorscy Ojcowie Niepodległości” zostało przygotowane z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Wydana przez IPN Gdańsk książka zawiera 33 biogramy znanych i mniej znanych postaci związanych z procesem przywracania Pomorza do Polski, a także audycje, które znajdują się na dołączonej do wydawnictwa pamięci USB.   Wśród postaci opisanych w publikacji znaleźli się m.in. Antoni Abraham, ks. Feliks Bolt, Józef Haller, ks. Józef Wrycza, Balbina i Michał Bellwonowie, Alf Liczmański i wielu innych.