W naszej szkole zakończył się tegoroczny projekt „Szkoła bez hałasu”, który trwał przez cały marzec. Jego celem było zmniejszenie poziomu hałasu w szkole, uświadomienie negatywnego wpływu hałasu na zdrowie oraz kształtowanie nawyków unikania hałasu. W trakcie projektu uczniowie wykonywali różne zadania, a także uczestniczyli w pogadankach przeprowadzonych m.in. przez panią pielęgniarkę oraz oglądali filmy i prezentacje związane z tematyką hałasu. Klasy 0-3 codziennie dbały o ciszę i zdobywały buźki za cichy tydzień. W każdej klasie działali Strażnicy Ciszy. Tytuł Obrońcy Ciszy i nagrodę zdobyły klasa 0 i klasa 2a. Kolejnym zadaniem był konkurs plastyczny „Mój pomysł na zabawę bez hałasu”. Wpłynęło bardzo dużo prac, dlatego komisja postanowiła przydzielić miejsca w każdej klasie:

klasa 0

I miejsce – Mateusz Szczepek

II miejsce – Mieszko Majchrzak i Brayan Wieszczeczyński

III miejsce – Zofia Pogorzelska

wyróżnienia – Martyna Kozica, Antoni Borysiak i Barbara Stawna

klasa 1a

I miejsce – Łukasz Wojciechowski

II miejsce – Nikola Tylińska

III miejsce – Nadia Pasternak

wyróżnienie – Filip Stanisławiak

klasa 2a

I miejsce – Oliwia Chyła

II miejsce – Martyna Cejza

III miejsce – Aleksandra Talarowska

wyróżnienie – Emilia Klemenska

klasa 3a

I miejsce – Julia Prałat

II miejsce – Dobrochna Cofta

III miejsce – Alicja Cwojdzińska

wyróżnienie – Weronika Walczak

Dla klas 4-8 odbył się konkurs poetycki na wiersz „Moja cisza”. Wpłynęło kilka prac, a komisja zadecydowała o przydziale następujących miejsc:

I miejsce – Małgorzata Bręczewska klasa 5a

II miejsce – Jakub Frąckowiak klasa 4a

III miejsce – Natalia Skrzypczak klasa 4a

wyróżnienia – Lena Andrzejewska klasa 5a, Marika Wawrzyniak klasa 6a i Marta Szczepaniak klasa 7a.

Wszystkim Gratulujemy!