22 kwietnia swoje święto obchodzi nasza planeta – Ziemia. Co roku zwłaszcza w ten dzień prowadzone są różne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkim ludziom, jak kruchy jest ekosystem planety, na której żyjemy.

Projekt Święto Ziemi trwał w szkole w Starym Luboszu cały tydzień. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, które było jednocześnie myślą przewodnią tegorocznego święta. Najważniejszym było zadanie terenowe, polegające na sprzątaniu okolicznych lasów. W zadanie zaangażowały się całe rodziny i mimo pandemii udało się uratować skrawek naszej Ziemi przed zaśmieceniem. W trakcie projektu  prowadzone były dyskusje online na temat klimatu, ochrony powietrza, wody i ziemi, wsparte filmami i prezentacjami. Na koniec został stworzony fotoreportaż z wszystkich działań prezentowany na stronie szkoły.

„Musimy odnowić naszą Ziemię nie tylko dlatego, że troszczymy się o świat przyrody, ale dlatego, że na nim żyjemy. Każdy z nas potrzebuje zdrowej Ziemi, aby wspierać nasze miejsca pracy, środki do życia, zdrowie i przetrwanie oraz szczęście. Zdrowa planeta nie wchodzi w grę – jest koniecznością”. To słowa ze strony światowej organizacji Earth Day Live earthday.org, na którą warto zaglądnąć. Nasze działania na rzecz ochrony środowiska zostały przyjęte przez organizację i oznaczone na mapie świata.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportaży z naszych działań.