Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu wraz z wychowawczynią p. Iwoną Bakalarską wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Skarby Bałtyku. Projekt powstał, by zainteresować uczniów szkół podstawowych tematyką Morza Bałtyckiego. Podczas zajęć dzieci cofnęły się w czasie 40 mln lat. Odkryły tajemnicze lasy bursztynowe, poznały historię powstania Morza Bałtyckiego. Następnie zanurzyły się w głąb Bałtyku, by poznać jego mieszkańców. Uczyły się rozróżniania ryb bałtyckich od innych, poznały budowę rybiego ciała i rybie zwyczaje. Na koniec odkryły wartości odżywcze ryb bałtyckich. Zajęcia prowadzone były za pomocą platformy e-learningowej, za pośrednictwem której nauczyciel mógł zrealizować tematy projektu. Cały program podzielony był na trzy poziomy trudności i analogicznie dostosowany go do trzech grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Po zrealizowaniu zadań dzieci wzięły udział w ogólnopolskim badaniu wiedzy o Morzu Bałtyckim. Na 500 uczestników z całej Polski, którzy wysłali wykonane zadania czekały nagrody w postaci wyjątkowych, pięknie ilustrowanych albumów edukacyjnych o Bałtyku dla uczniów oraz książki kucharskiej z przepisami z wykorzystaniem ryb bałtyckich dla nauczyciela. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy 2a w Starym Luboszu. Gratulujemy!

Organizatorem programu Naturalnie Bałtyckie, którego częścią jest projekt Skarby Bałtyku była Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.