Wczoraj w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. W związku z tym dla klas 4-8 zorganizowane zostały ogólnoszkolne podchody. Uczniowie wraz z nauczycielami przemierzyli około czterokilometrową trasę w poszukiwaniu ukrytych zadań integracyjnych. Dzieci miały także swój udział w organizacji tego przedsięwzięcia. Mianowicie przygotowały zadania dla dyrektora szkoły pana Piotra Kaczmarka, pani pedagog Agnieszki Koniecznej oraz wychowawców.

Ten wspaniały dla wszystkich dzień otworzył Pan Dyrektor, który w krótkim apelu życzył wszystkim udanej zabawy. Jako pierwszy też rozpoczął cykl realizacji zadań, układając kostkę Rubika na forum szkoły. O godzinie 9:00 pierwsza z klas uczestniczących w obchodach, wyruszyła na trasę. Później podążyły za nią w odstępach czasowych kolejne grupy. Na uczniów czekało osiem stacji z zadaniami. Jak się okazało, już pierwsza z nich była nie lada wyzwaniem. Nie tyle dla samych uczniów, co dla nauczycieli, gdyż niestety ktoś ją zniszczył i ukradł z niej zadania przygotowane przez organizatorki wczesnym rankiem. Wychowawcy stanęli jednak na wysokości zadania, wykazali się kreatywnością i sami wymyślili zabawne ćwiczenia dla swoich podopiecznych.

Kolejne stacje na szczęście pozostały na miejscach i uczniowie mogli się bez problemów wykazać w takich zadaniach jak „Cebula”, „Węzeł gordyjski”, „Liczba nóg”, „Rzeźba”, „Kosmiczna piłka”, „Kto tak jak ja….”, „Detektyw”, „Porządek w grupie”. Dodatkowo starsze klasy dyskutowały na temat asertywności, agresji oraz uległości, wykonując zadanie „Z asertywnością na tak”. Wyznaczona trasa przebiegała w pięknych okolicznościach przyrody. Łąki, pola, lasy rozpieszczały nas swoimi cudownymi zapachami i kolorami. Przerwa na drugie śniadanie odbyła się w Ostoi Betkowo.

Idąc w grupie czas minął bardzo szybko i wesoło. Większość klas zdążyła przed lekkim deszczem wrócić do szkoły. Po powrocie na wszystkich czekał pyszny placek i soki owocowe sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rada Rodziców ufundowała dzieciom lody. Uczniowie pograli w gry planszowe i gdy ponownie się rozpogodziło, ostatnie zadanie wykonała pani Agnieszka Konieczna – nauczyła wszystkich obecnych na boisku tańczyć Macarenę. Widok był fenomenalny.

Ten pełen przygód dzień zakończył się podziękowaniami od Pana Dyrektora dla wszystkich dzielnych uczestników zabawy, po których uczniowie rozeszli się do domów.

Ogromne podziękowania, oklaski i ukłony w stronę Pani Dominiki Cwojdzińskiej, Pani Anny Ptak oraz Pani Agnieszki Koniecznej za organizację i dołożenie wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany.