W sobotę 25 września 2021 roku grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu odwiedziła podopiecznych ze schroniska w Gaju. Na miejscu przekazaliśmy zebraną karmę. Wolontariuszka Agata oprowadziła naszą grupę po schronisku, przedstawiła swoich podopiecznych, omówiła ich charaktery i potrzeby oraz zapoznała wszystkich z zasadami i obowiązkami, jakie panują w schronisku. Następnie podzieliliśmy się na mniejsze zespoły i pod opieką naszych nauczycieli poszliśmy z psiakami na spacer. Mogliśmy też pobawić się z nimi. Spotkanie w schronisku było dla nas pełnym emocji doświadczeniem. Wolontariusze i opiekunowie ze schroniska przekazali serdeczne podziękowania dla całej społeczności naszej szkoły za ogromne serce w postaci darów dla zwierzaków. Pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie w schronisku.