Już po raz 28 organizatorzy akcji Sprzątanie świata – Polska zaprosili wszystkich Polaków do wspólnego posprzątania Polski.

Myślę, więc nie śmiecę” – to przewodnie hasło towarzyszyło również naszym uczniom. Świadome działania mogą pomóc i zrobić wiele dobrego dla Matki Ziemi. W akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Uczniowie z naszej szkoły czynnie włączyli się w tegoroczną akcję. Uczniowie klas 1 – 3 odpowiedzialni byli za czyste otoczenie naszej szkoły i przedszkola oraz terenów sportowych. Młodzież klas starszych porządkowała tereny leśne położone niedaleko naszej miejscowości.

Dzięki tegorocznej akcji zebraliśmy kilkanaście worków śmieci, które ktoś pozostawił w naszych lasach. Czysta Polska to duma wszystkich Polaków i uczniowie naszej szkoły świadomie dążą do tego stanu.