W dniu 1.10.2021 r. młodzież naszej szkoły brała udział w Nocy Zawodowców.

Wydarzenie odbyło się  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie  oraz streamingowane na kanale YouTube.

Celem wydarzenia było między innymi zwiększenie świadomości i perspektyw edukacyjnych i zawodowych w kolejnych latach. Założeniem przedsięwzięcia była promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno zawodowej. Wydarzenie to stanowiło niezwykle ważną przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań. W jednym miejscu spotkali się uczniowie, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy.

Organizatorem imprezy  było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.  Serdecznie dziękujemy za zaproszenie doradcy zawodowemu p. Grzegorzowi Kozak. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowali Michał Banaszak, Anna Dobraś.