2 października grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w organizowanej już od 10 lat grze miejskiej „Kryptonim Wolność”. O 9.30 stanęliśmy na starcie, by pod opieką pani Arlety Majorczyk, Magdaleny Mandel i pana Piotra Maluśkiego zmierzyć z zadaniami i misjami, które zostały przez organizatorów przygotowane dla uczestników. Odnajdywanie zagubionych skrzyń, wysadzanie pojazdów, zjazdy na linie, przejazdy drezyną, „włamywanie” się do biura majora, by zdobyć tajne dokumenty, czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre zadania,  które przyszło nam wykonać. Oczywiście wszystko w pełnej konspiracji i pełnej gotowości, by uciec przed niemieckim patrolem 🙂

Bawiliśmy się świetnie, poznając nieznane dotąd zakątki Kościana oraz utrwalając sobie historię naszej Małej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli uczestniczyć w tej niezwykłej zabawie.