Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczestnicy koła teatralnego oraz pani Monika Szczawik przygotowali przedstawienie pt. ,,W nauczycielu mam przyjaciela”. Przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom i nauczycielom podczas uroczystego apelu w dniu 14 października.
Inspiracją do przedstawienia stały się Rady Pedagogiczne. Oczywiście treść scenariusza odbiegała od rzeczywistości, jaką nauczyciele znają ze szkolnych konferencji – nierzadko obfitujących w liczby, zestawienia i obszerne podsumowania. W spektaklu starano się wydobyć emocje i ukazać nauczyciela jako wrażliwego opiekuna, walczącego o swoich uczniów, przeżywającego ich problemy i utożsamiającego się z nimi. W przedstawieniu wzięli udział:
Aleksandra Ruskowiak – pani dyrektor
Oliwia Kalitka – wuefistka
Agata Szczepaniak – pan od biologii
Ania Bręczewska – matematyczka
Alicja Kasprzak – wychowawczyni zerówki
Basia Szymańska – wychowawczyni klasy I
Alicja Cwojdzińska – wychowawczyni klasy II
Gabrysia Mandel – wychowawczyni klasy III
Gabrysia Kaczmarek – pani od informatyki
Marika Wawrzyniak – nauczycielka angielskiego
Alexandra Kocaj – nauczyciel techniki
Klaudia Przybylska – nauczycielka muzyki
Małgosia Bręczewska – nauczycielka plastyki
Marta Szczepaniak – polonistka
Jagoda Pietrzyńska – ksiądz
Emilia Mandel – nauczyciela historii
Weronika Walczak – duch teatru
Martyna Adamska – uczeń Filip
Lena Andrzejewska – uczeń Bartek, wokal
Maja Konieczna – wokal
Antek Bartoszewski i Piotrek Adamczak – nagłośnienie.