12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXI Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.

 Tegoroczne hasło dnia Papieskiego to: „Nie lękajmy się”.

Z tej okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Oleny Kalemby, przedstawili nam krótko sylwetkę Jan Pawła II, jego dzieciństwo, drogę do kapłaństwa i wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przypomnieli nam również jego dokonania w czasie sprawowania przez przeszło 27 lat pontyfikatu na Stolicy Piotrowej. Uroczystość ozdobiły również występy wokalne uczniów klasy IV, V i VI, którzy przypomnieli nam takie piosenki jak: „Lolek, Biały pasterz, Santo subito”. Uczennica klasy VI, Lena Andrzejewska zagrała na klarnecie ulubiona pieśń papieża „Barkę”, po czym  na zakończenie uroczystego apelu zaśpiewaliśmy ją wszyscy razem. Pan dyrektor Piotr Kaczmarek dziękując za przygotowanie uroczystości pani katechetce oraz  uczniom stwierdził, że św. Jan Paweł II chyba się z naszych śpiewów i występów bardzo ucieszył, bo w trakcie apelu, nagle się rozpogodziło i zaświeciło pięknie słońce.

Następnie głos zabrała pani Olena, która krótko podsumowała wyniki konkursu plastycznego „Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”, a obecnym na uroczystości laureatom wręczyła nagrody i dyplomy.

Laureatami konkursu w kategorii uczniowie klas I-III zostali:
I miejsce – Jakub Wopiński- z klasy III
II miejsce –  Ryan Pakuła – z klasy I
III miejsce – Martyna Cejza – z klasy III

Laureatami konkursu w kategorii uczniowie klas IV – VIII zostali:
I miejsce – Wiktoria Wlaźlak- klasa V
II miejsce – Lena Andrzejewska – z klasy VI
III miejsce – Nikodem Poprawa – z klasy IV

Po apelu udaliśmy się do klas na poczęstunek, aby osłodzić sobie, co nieco nasze podniebienia. Tego dnia nie zabrakło w naszej szkole ulubionych ciastek papieża kremówek.

Mamy nadzieję, że tego dnia papież patrzył na nas ze swojego okna w niebie i widział, że nasi uczniowie, choć nie byli świadkami jego życia i pontyfikatu ciągle o nim pamiętają.

W przedszkolu z okazji XXI Dnia Papieskiego dzieci z grupy „SÓWKI” I „ŻABKI” wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez panią katechetkę Olenę Kalembę, która krótko przybliżyła dzieciom sylwetkę papieża Jana Pawła II. W trakcie zajęć okazało się, że niektóre dzieci doskonale rozpoznały prezentowane zdjęcie osoby, o której podczas zajęć rozmawiały, stwierdzając, że o papieżu Polaku opowiadały im trochę panie wychowawczynie, a trochę rodzice i dziadkowie. Podczas zajęć dzieci obejrzały krótki film pt. „Święty Jan Paweł II” z serii Aureola od Stanisława do Karola. Przygotowały również wspólnie z panią Oleną plakat, który  ozdobiły wykonanymi przez siebie kwiatkami, a także  poznały piosenkę o Janie Pawle II pt. „Lolek”. Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla papieża piosenkę „Bóg kocha mnie” i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Pani katechetka podsumowała również tego dnia  wyniki konkursu plastycznego, ogłoszonego we wrześniu z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego  pt. „Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”.  Laureaci konkursu i wszystkie dzieci, które wzięły w nim udział otrzymały nagrody i dyplomy.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Ksawery Pakuła
II miejsce Remigiusz Nowacki i Oliwier Wujek
III miejsce Adrianna Grześkowiak

Również w przedszkolu tego dnia nie zabrakło ulubionych ciastek Jan Pawła II, kremówek, które skosztowaliśmy podczas śniadanka.