Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej z pewnością na długo zapiszą się w pamięci naszych pierwszoklasistów, a wszystko to za sprawą uroczystości Pasowania na Ucznia, stanowiącej akt symbolicznego włączenia w poczet szkolnej wspólnoty.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowali pod kierunkiem wychowawcy apel dla rodziców, dyrekcji oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Zaprezentowali tym samym zgromadzonej publiczności zarówno talenty recytatorsko- wokalne, jak również wiedzę z różnych dziedzin: począwszy od edukacji patriotycznej, na znajomości zasad bezpieczeństwa skończywszy. Przeszli także swoisty chrzest bojowy, popijając z uśmiechem świeżo wyciśnięty sok z cytryny.

Ich trud i poświęcenie zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz pamiątkowymi upominkami przygotowanymi przez  klasową radę rodziców i Samorząd  Uczniowski.

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia było spotkanie z wychowawcą i otrzymanie pierwszego w życiu dokumentu – legitymacji szkolnej.