W dniach 28-29 października uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami, zgodnie z tradycją naszej szkoły, przeszli na pobliski cmentarz i zapalili znicze na grobach. Uczcili pamięć poległych Powstańców Wielkopolskich, poznając ich historię i walkę o polskość, jednocześnie biorąc udział w akcji MEN #SzkołaPamięta. W tych dniach podczas zajęć została przypomniana polska tradycja związana z Zaduszkami i świętem Wszystkich Świętych. W klasach zostały zamieszczone na ten temat gazetki. Dodatkowo uczniowie poznali lekturę Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia”, która jest wspomnieniem pisarki o jej dzieciństwie w czasie II wojnie światowej. Na podstawie filmu – wywiadu z p. Joanną Papuzińską, uczniowie dowiedzieli się również o wspaniałej osobowości p. Aleksandry Majewskiej, tzw. cioci Tygrys, która z heroicznym poświęceniem prowadziła w czasie wojny i po wojnie Dom Dziecka w Stoczku.