W czwartkowe popołudnie, pełne słońca i barw jesieni, przedszkolaki i społeczność uczniowska zgromadziła się na stadionie Olimpii w Starym Luboszu. W tym dniu już po raz XIV odbył się Bieg im. S. Żeromskiego, patrona naszej szkoły Zawodnicy mieli do pokonania trasę w zależności od wieku. Na mecie czekały dyplomy i słodka niespodzianka. Najszybszym zawodnikom dyrektor Szkoły, p. Piotr Kaczmarek wręczył medale i sprzęt sportowy. Sponsorami nagród byli: p. Artur Lajszner właściciel firmy budowlanej, p. Piotr Domagała firma MAGIK, p. Cofta, p. Borysiak, p. Robert Krzemiński firma ROB-FIL, p. Mirosław Nowak, Jarosław i Leszek Chyła firma EFT sp.z o o, p. Frąckowiak, uczniowie kl. 8b oraz anonimowa osoba.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się losowanie nagród. W losowaniu wzięli udział pozostali uczestnicy biegu.

Organizatorem zmagań sportowych była p. Elwira Dorynek. Trasy do biegów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Marcin Marszewski i p. Karol Świątkowski.