Od września uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły przymierzali się do działań na rzecz rozwoju Gminy Kościan. Na początku roku szkolnego odbyły się ogniska, podczas których uczniowie rozmawiali z koordynatorami projektu, na czym będą polegały ich zadania, co to w ogóle znaczy być młodzieżowym radnym i co taka osoba może zrobić dla swojego otoczenia, jaki ma realny wpływ na to, co dzieje się w jego lub jej okolicy. W listopadzie chętni do działania w Radzie uczniowie wraz z rodzicami spotkali się online z panią Beatą Grzegorzewską i panią Jolantą Nowicką. W spotkaniu uczestniczył także zastępca wójta Gminy Kościan pan Mirosław Duda, który przedstawił plan działania osób decydujących się na kandydowanie do Rady.  19 listopada uczniowie brali udział w szkoleniu w Starych Oborzyskach, dotyczącym między innymi kampanii wyborczej. Kampania była krótka, ale intensywna i już 26 listopada odbyły się wybory. Uczniowie klas VI-VIII głosowali za pośrednictwem Librusa, pozostałe uprawnione w danym okręgu do głosowania osoby w wieku od 12 do 19 lat mogły oddać głos stacjonarnie, w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. Do walki o mandaty stanęły 22 osoby. W głosowaniu wzięły udział 263 osoby. Po przeliczeniu głosów do Młodzieżowej Rady zostali wybrani uczniowie z największą liczbą głosów. Są nimi:

 1. Anna Peszel – Stare Oborzyska
 2. Jędrzej Kościański – Stary Lubosz
 3. Maria Łabińska – Stary Lubosz
 4. Julia Dudkowska – Racot
 5. Zofia Flaczyk – Racot
 6. Nikodem Gryzoń – Stary Lubosz
 7. Józefina Kaźmierska – Stare Oborzyska
 8. Wiktor Ropiński – Racot
 9. Aleksandra Szczepaniak – Bonikowo
 10. Izabela Szczepaniak – Bonikowo
 11. Antoni Bartoszewski – Stary Lubosz
 12. Julia Naskręt – Stare Oborzyska
 13. Jagoda Pietrzyńska – Stary Lubosz
 14. Marcel Walczak – Stary Lubosz
 15. Alicja Kasprzak – Stary Lubosz

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły, bo aż sześć osób zdobyło mandat Radnego Młodzieżowego. Życzymy, aby swoją kreatywnością ciekawe pomysły zmieniali w realne plany działań, które krok po kroku, konsekwentnie będą finalizować, współpracując ze sobą i z dorosłymi przedstawicielami mieszkańców Gminy. Zaprzysiężenie młodzieżowych radnych odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Gminy Kościan.