Dnia 23 listopada uczniowie klasy 6a oraz klas 7a i 7b wraz z wychowawczyniami odwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Naszą przygodę z nauką rozpoczął pokaz w planetarium, w którym było dużo ciekawostek o kosmosie. Następnie ruszyliśmy na zwiedzanie historycznej części centrum – Elektrociepłowni w Łodzi. Razem z przewodnikiem ruszyliśmy ścieżką edukacyjną o przetwarzaniu energii. Niektórzy z nas spróbowali wytworzyć parę wodną. A przy okazji dowiedzieliśmy się, że Centrum było miejscem kręcenia pierwszego teledysku z dron. Potem słuchaliśmy wykładu o muzyce, którego zwieńczeniem było wspólne zagranie utworu – naprawdę świetna zabawa i integracja grupy. Ostatnim punktem naszej wizyty było samodzielne zwiedzanie centrum – i tutaj można było spróbować wszystkiego samemu. Podsumowując, dzień pełen wrażeń.