Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji KOLOROWE KREDKI, czyli wielki kredkowy recykling. Na początku grudnia 2021 roku została wysłana pierwsza paczka z posegregowanymi i naostrzonymi kredkami.

Oto kilka słów o akcji od samych organizatorów:
„Mamy fioła na punkcie kolorów, pomagania i tworzenia… Kilka lat temu planując działania związane z wolontariatem postanowiliśmy zorganizować akcję Kolorowe Kredki. Pracując z bardzo młodymi wolontariuszami od 6 lat do 16 uczymy ich przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem postanowiliśmy zbierać niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Pan Edward nasz najstarszy 80-letni wolontariusz i emerytowany krawiec w jednej osobie zasiada do maszyny i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.”

Jak widzicie, to wspaniała akcja i jestem dumna z naszych uczniów, że tak aktywnie się w nią włączyli!

Kamilla Wałęsa – Maćkowiak