Grudniowe Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, które zbliżają do siebie ludzi. W tym okresie stajemy się radośniejsi, lepsi. Odświętnie ubrany dom, biały obrus na stole, a pod nim sianko, przystrojona choinka i rodzinne spotkanie – to wszystko łączy. W wigilijny wieczór każdy weźmie do ręki biały opłatek, podzieli się nim z rodziną, rozbrzmiewać będą kolędy.

Wprowadzając w świąteczny nastrój klasa 3a z wychowawczynią p. Iwoną Bakalarską przedstawiła spektakl bożonarodzeniowy. W śląskiej chacie Anna piecze pierniki, a Karlik w kościele przygotowuje figury do żłóbka. Nagle figury ożywają. Rozpoczyna się historia od zwiastowania do narodzin Jezusa i złożenia darów przez pastuszków oraz królów. Nie zabrakło Heroda, Herodowej i Diabła oraz Śmierci. Górnicy po złożeniu swojego daru zatańczyli „Trojaka”, a śląskie dziewczyny poczęstowały publiczność upieczonymi piernikami.

W te piękne święta, gdy snuć się będzie kolęda, niech pachną gałązki świerkowe wszystkim na zdrowie. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość,  życzliwość i wzajemne zrozumienie. A pierwsza gwiazda, która zabłyśnie o zmroku, niech doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku – składała życzenia przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec pan dyrektor Piotr Kaczmarek podziękował za przygotowanie spektaklu i przypomnienie historii narodzenia Dzieciątka. Życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, pięknych świąt, spotkania z Gwiazdorem i wspaniałych prezentów, a w Nowym Roku zrealizowania zamierzeń i spełnienia marzeń.