Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 8 lutego. Tego dnia uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu podjęli inicjatywę i wzięli udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa w sieci oraz pozytywnego wykorzystywania Internetu. Podczas zajęć został ułożony Kodeks Bezpiecznego Internauty. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki dotyczące bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni. Przeanalizowali opowiadanie edukacyjne „Nałóg” oraz przedyskutowali temat nałogu – uzależnienia od komputera. Przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa związane ze spotkaniem z wirtualnym nieznajomym. Na zakończenie powstały plakaty podsumowujące zajęcia. Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach.