Witam!
Przekazuję poniżej wiadomość z UNICEF z prośbą o pomoc dla Ukrainy, jaka dotarła do naszej szkoły.

Szanowni Państwo,
zaostrzenie konfliktu na Ukrainie z dnia na dzień wpłynęło na życie milionów dzieci w tym kraju. Zwracamy się do Państwa z pilną prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie.
UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc potrzebującym. Eskalacja działań wojennych sprawia jednak, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi są zmuszone opuścić swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Życie 7,5 miliona dzieci jest zagrożone. Wobec nasilania się konfliktu zwiększamy skalę naszej pomocy. I prosimy o wsparcie.
Zebrane środki przekażemy na zapewnienie dzieciom między innymi bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu możemy dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc.

Za pośrednictwem strony
https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy
można dokonać wpłaty darowizny.
Podajemy także numer konta akcji „Pomoc dla Ukrainy”:
28 1020 1026 0000 1902 0203 5434

Informuję ponadto, że w naszej szkole od poniedziałku 28 lutego zostanie ustawiona puszka „Dzieci – Dzieciom z Ukrainy”, do której będzie można wrzucać pieniądze. Zostaną one przekazane na konto UNICEF „Pomoc dla Ukrainy”. Przyda się każde wsparcie. Nikt nie chciał wojny, a tym bardziej Dzieci.

Pozdrawiam