We wtorek 1 marca 2022 r. uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wzięli udział w realizacji projektu – „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Projekt był formą włączenia się naszej szkoły w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Celem projektu było propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w latach 1945–1963, a także promocja aktywności fizycznej, a w szczególności biegania.

Projekt składał się z dwóch części. Na godzinie wychowawczej uczniowie zostali zapoznani z tematyką projektu poprzez filmy przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli na Stadion Olimpii w Starym Luboszu, gdzie odbył się bieg. Bieg odbył się na zasadzie sztafety. Każda klasa miała do pokonania pewien dystans, na końcu którego uczniowie przekazywali uczniom kolejnej klasy chorągiewki z biało–czerwoną wstążką. W sumie trasa biegu wynosiła 1963 m.

Po zakończeniu biegu, wśród uczestników wylosowano trzech uczniów, którzy otrzymali pamiątkowy pakiet zawierający koszulkę, metalową butelkę oraz medal.

Projekt został przygotowany i przeprowadzony przez p. E. Dorynek przy współpracy z p. P. Maluśki i pozostałymi nauczycielami szkoły.