29 marca zakończył się w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu projekt „Szkoła bez hałasu”. Przez cały miesiąc uczniowie starali się ograniczyć ilość decybeli i dbali o słuch. W trakcie projektu każda klasa miała do wykonania zadania. Klasy VII i VIII przeprowadziły debatę na temat szkodliwości hałasu zakończoną Szkolnym Kodeksem Ciszy, a klasy IV-VI pracowały nad „Pomysłem na przerwę w ciszy”. Natomiast klasy I-III dyskutowały na temat bajki edukacyjnej „Od hałasu puchną uszy”. Uczniowie przystąpili również do konkursów: „Przyjaciel ciszy – to ja”, „Logo dnia promującego ciszę”. Wszyscy uczniowie klas III-VIII wzięli udział w ankiecie „Czy przeszkadza Ci hałas w szkole?” Na zakończenie projektu odbył się apel, podczas którego dyrektor pan Piotr Kaczmarek podsumował przedsięwzięcia oraz przywitał zaproszonych gości z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Pani Kamilla Bronisz i pani Barbara Roszkiewicz przeprowadziły dla starszej młodzieży ciekawy wykład na temat dźwięku, jego powstawania, natężenia, zakresu i zastosowania. Podczas wykładu poruszony został również temat hałasu, jego szkodliwości na zdrowie człowieka. Dla młodszych uczniów panie  przeprowadziły warsztaty związane z powstawaniem dźwięku i jego rozchodzeniem się oraz przygotowały upominki w postaci piórników, notesów i bidonów. Bardzo miłą niespodzianką było  ufundowanie przez naszych gości nagród dla uczniów, którzy zajęli miejsca w konkursach. Bardzo serdecznie dziękujemy. Koordynator projektu pani Iwona Bakalarska przedstawiła wyniki i wnioski z ankiety oraz wyniki konkursów.

Konkurs „Przyjaciel ciszy – to ja”

  • I miejsce Zofia Pogorzelska kl. 1a, Julia Grześkowiak kl. 2a, Emilia Klemenska kl. 3a
  • II miejsce Filip Langner kl. 1a, Igor Kozierski kl. 2a, Aleksandra Talarowska kl. 3a
  • III miejsce Zofia Piotrowska kl. 1a, Nadia Langner kl. 2a, Bartłomiej Ruszkowski kl. 3a

Konkurs „Logo dnia promującego ciszę”

  • I miejsce Marta Szymańska kl. 8b
  • II miejsce Emilia Werner kl. 8b
  • III miejsce Kinga Przymus kl. 8b