Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielkanocnym konkursie plastycznym pod tytułem Kartka dla Ukrainy ogłoszonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Zadaniem było stworzenie dowolną techniką plastyczną kartki wielkanocnej w nawiązaniu do zadanego tematu „Kartka dla Ukrainy”. Mogła to być kartka z wyrazami wsparcia dla Ukraińców, ukraińskich uczniów lub nawiązująca do palety kolorystycznej ukraińskiej flagi. Na konkurs wpłynęło wiele prac, a pięć z nich zostało przesłanych do organizatora. Na wyniki konkursu ogólnopolskiego musimy jeszcze poczekać, ale w ramach kategorii szkolnej już znamy zwycięzców:

  • I miejsce – Wiktoria Wlaźlak 5a
  • II miejsce – Natalia Skrzypczak 5a
  • III miejsce – Martin Drozda 5a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo obdarowani zostaną nagrodami.