W dniu 31 marca 2022 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia nagród w powiatowym konkursie na plastyczną interpretację jednej ze zwrotek hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurka Dąbrowskiego”. Projekt był realizowany pod patronatem Starosty Śremskiego i Wójta Gminy Brodnica. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział pan Janusz Taciak – Członek Zarządu Powiatu Śremskiego, Wójt Gminy Brodnica pan Marek Pakowski, gospodarz uroczystości – pani dyrektor Beata Maciejewska oraz organizatorki konkursu – pani Monika Kłonicka oraz pani Ewa Worsztynowicz. Nie zabrakło również laureatów konkursu, ich rodziców i nauczycieli.

Pani dyrektor skierowała słowa uznania do wszystkich uczestników spotkania, którzy dążąc do krzewienia postaw patriotycznych i szacunku dla polskich symboli narodowych włączyli się w projekt konkursu. Podczas uroczystości nauczyciel historii pan Maciej Włodarski wygłosił ciekawy wykład na temat „Hymniki polskiej”.

Na ten konkurs z naszej szkoły wpłynęły trzy prace – Wiktorii Wlaźlak z klasy 5a, Jakuba Kalitki z  klasy 5a i Małgorzaty Bręczewskiej z klasy 6a. A wśród laureatów znalazła się MAŁGORZATA BRĘCZEWSKA, która w kategorii klas V-VIII zajęła PIERWSZE miejsce!!!

Gratulujemy!