W marcu 2022 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez panią Kamillę Wałęsa – Maćkowiak do udziału w konkursie plastycznym Eko Zając. Jego celem było rozwijanie umiejętności manualnych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej, wzbogacanie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych oraz dostarczanie wiedzy o recyklingu. Na konkurs wpłynęło 17 pomysłowych i ciekawych prac. Komisja konkursowa w składzie: pani sekretarka – Paulina Tomaszewska, organizator konkursu oraz pięć uczennic z klasy czwartej: Alicja Cwojdzińska, Lena Kaczmarek, Lena Kamińska, Dagmara Szal oraz Zuzanna Polowińska wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria klas I-III:

  • I miejsce – Jędrzej Gorący z klasy IIa
  • II miejsce – Rayan Pakuła z klasy Ia
  • III miejsce – Antoni Borysiak z klasy Ia

Kategoria klas IV – VI:

  • I miejsce – Iga Majchrzak z klasy VIa
  • II miejsce – Natalia Skrzypczak z klasy Va
  • III miejsce – Weronika Walczak z klasy IVa

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a laureaci nagrody. Eko Zające można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.

Kamilla Wałęsa -Maćkowiak