Dnia 7 kwietnia 2022 roku w sala Kościańskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w kolorową galerię 339 kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników powiatowego konkursu na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Z młodymi artystami – autorami nagrodzonych i wyróżnionych prac – spotkała się wicestarosta Dorota Słowińska, która odnosząc się do tradycji wielkanocnych przypomniała dzieciom, co znaczą wielkanocne symbole, zamieszczone na ich kartkach. Podkreśliła, że konkurs, w którym bierze udział tak wiele dzieci jest okazją do integracji dzieci i szkolnej młodzieży. Zaznaczyła, że jest to wyjątkowa okazja do spotkania, poznania i porozmawiania. Wicestarosta podziękowała dzieciom za ich piękne prace. Złożyła także podziękowania rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy wspierali dzieci w przygotowywaniu prac.

Pani Dorota Słowińska na zakończenie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzyła wszystkim spokoju w tych trudnych czasach, a przy wielkanocnym stole spotkań z bliskimi sobie ludźmi.  

W konkursie wzięło udział 339 osób – uczniów klas I-III szkół podstawowych z 21 szkół z terenu powiatu kościańskiego.  Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Oceniając prace, komisja uwzględniła nawiązanie do Świąt Wielkanocnych, kolorystykę, materiały i technikę wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania. Nagrodzono 12, a wyróżniono 66 osób.

Wśród laureatów nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół w Starym Luboszu:

MARTYNKA CEJZA i GABRIELA WILCZEK zajęły indywidualnie III miejsca, a JAKUB SIKORA i OLGA JÓZEFOWICZ otrzymali wyróżnienia.

Osoby nagrodzone i wyróżnione dostały nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy, których prace zostały przekazane do Starostwa, otrzymali upominki i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję, Kamilla Wałęsa – Maćkowiak.