Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią z ogromną radością mogliśmy powrócić do organizowania miejsko – gminnego  konkursu geograficznego „Znamy wszystkie stolice świata”.

Historia tego konkursu sięga 1996r., wtedy był to konkurs o zasięgu szkolnym. Jednak już w następnym roku zostali zaproszeni do niego uczniowie szkół z miasta i gminy Kościan.

W  tym  roku  w  konkursie  wzięło  udział  16  uczniów  z  6  szkół. Zadaniem uczestników było podanie  nazwy wybranej stolicy lub państwa. Na rozwiązanie testu składającego się z 50 zadań uczniowie mieli  30 minut.

O  bardzo  wysokim  poziomie  przygotowania  uczniów  do  tegorocznego  konkursu  mogą  świadczyć  wyniki,  ponieważ  aż troje z nich  uzyskało maksymalną ilość punktów. Oto  nagrodzeni  uczniowie:

I  miejsce   – Aleksandra Adamczak, SP Racot

                   – Bartosz Świątkowski, SP Racot

                   – Leon Napierała, SP 3

II miejsce   – Antoni Łabędzki, SP Turew

                   – Tobiasz Ścigacz, SP 4

                   – Michał Hordecki, SP 4

III miejsce  – Adrian Konopczyński, SP Racot

                    – Simon Kojchevski, SP 4.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 6 – Lena Andrzejewska, Anna Bręczewska oraz Klaudia Przybylska. Wśród nich największą ilość prawidłowych odpowiedzi udzieliła Anna Bręczewska, zdobywając 44 punkty.

Każdy z uczestników za udział w konkursie otrzymał dyplom, podkładkę na biurko oraz słodką niespodziankę. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe o tematyce geograficznej. Fundatorami  nagród  byli: Wójt  Gminy  Kościan – pan Andrzej Przybyła  oraz  Burmistrz  Miasta  Kościana  – pan  Piotr  Ruszkiewicz.

GRATULUJEMY!