28 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie odbył się etap powiatowy konkursu: „Z Biologią za Pan Brat”.  Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła roślin. W ciągu godziny uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. Uczniowie musieli np. wykazać się znajomością metodologii badawczej,  uporządkować informacje dotyczące kolejnych etapów rozwoju rośliny okrytonasiennej, rozpoznać gatunki drzew, porównać rośliny jednoliścienne i dwuliścienne.

W dniu konkursu jury oceniło prace konkursowe. Uczennica naszej szkoły – Anna Bręczewska, zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Laureatka konkursu z rąk burmistrza Kościana – Piotra Ruszkiewicza i Małgorzaty Ratajczak – dyrektor szkoły, odebrała pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!