13 maja 2022 roku, uczennice klasy VI: Lena Andrzejewska, Anna Bręczewska i Klaudia Przybylska, pod kierunkiem pani katechetki Oleny Kalemby, reprezentowały naszą szkołę  w Powiatowym Konkursie „Watykan i św. Jan Paweł II – Papież z dalekiej Polski”

Organizatorem konkursu już po raz XVII był Zespół Szkól im. Jana Pawła II. w Starych Oborzyskach .

Przebieg konkursu, w tym roku, miał formę pracy zespołowej i składał się z kilku etapów.

W pierwszym etapie, trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół rozwiązywały test składający się z 25 pytań dotyczących życia i pontyfikatu naszego  papieża Polaka. W kolejnym etapie uczestnicy konkursu losowali puzzle przedstawiające: osobę, miejsce i przedmiot związany z papieżem, a następnie musieli odpowiedzieć na wylosowane pytania. W trzecim etapie, trzeba było wykazać się znajomością osób z otoczenia Karola Wojtyły i papieża Jana Pawła II.

Na zakończenie w kolejnym zadaniu, uczniowi musieli rozwiązywać krzyżówkę, składająca się z 5 pytań i odczytać jej hasło.

Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich prac i podliczeniu punktów z poszczególnych etapów okazowo się, że nasze uczennice zdobyły w konkursie I miejsce.

Podsumowania zespołowych zmagań dokonała dyrektor Zespołu Szkól w Starych Oborzyskach, pani Żaneta Igłowicz–Nieć, wręczając wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom  za udział w konkursie oraz ich opiekunom za przygotowanie swoich uczniów.

Naszym laureatkom za tak  wspaniały wynik i godne reprezentowanie naszej szkoły serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!!!