W roku szkolnym 2021/2022 po raz trzeci został zorganizowany Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas Siódmych. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzowanie „królowej nauk” wśród uczniów oraz integrację młodzieży z różnych środowisk. Stanowi on również swoistą „przymiarkę” do konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów z 14 szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Finał odbył się dnia 17.05.2022 r.

Podobnie jak w latach poprzednich konkurs przebiegał dwuetapowo. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne i to one wyłoniły 2 najlepszych uczniów, którzy reprezentowali swoje szkoły w czasie finału.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie p. Moniki Zalewskiej z klasy 7a: Tobiasz Łabiński i Norbert Nyczak.

Po ocenieniu prac konkursowych (decydowała poprawność rozwiązań i czas) Norbert zajął IV miejsce w powiecie, a Tobiasz 16 miejsce.

GRATULUJEMY!