2 czerwca w przedszkolu i szkole w Starym Luboszu odbyły się warsztaty dla klas 0-III na temat życia i ochrony pszczół oraz pszczelich produktów. Pani Kasia i pani Natalia z Fundacji Terra Nostra przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, na których dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o życiu pszczół, o pracy jaką wykonują te małe owady oraz jak ważne są pszczoły dla człowieka. Podczas warsztatów dzieci uczyły się, w jaki sposób wyjmować miód ze słoika, w jakiej temperaturze miód nie traci swoich właściwości oraz sprawdzały jego rozpuszczalność . Następnie wszyscy robili  świece. Dla utrwalenia wiadomości każdy otrzymał książeczkę „Miodzinki i spółka – czyli co w ulu bzyczy?”, do której ilustracje wykonała m.in. klasa 3a oraz małe co nieco, czyli słoiczek miodu. Dziękujemy!!! Trzeba dbać o pszczoły i je chronić. Bez nich przestanie istnieć życie na Ziemi.