3 czerwca w pogodny piątek klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Uzarzewa i Poznania. W Uzarzewie uczniowie zwiedzali Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie oraz brali udział w lekcji „W krainie mamutów”. Podczas zajęć przenieśli się do Europy epoki lodowcowej. Dowiedzieli się jak wyglądali, gdzie mieszkali, jakimi posługiwali się narzędziami oraz jak zdobywali pożywienie nasi odlegli przodkowie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Czekolady w Poznaniu. Tu odbyły się warsztaty, podczas których wszyscy wysłuchali opowiadania Chocolatiera o historii czekolady, poznali oraz próbowali 4 rodzajów czekolady, degustowali również ziarno kakaowca i tłuszcz kakaowy, a na koniec każdy wykonał własną tabliczkę czekolady. Ostatnim punktem wycieczki była „Kraina Piratów” czyli sala gier i zabaw. Było kolorowo i wesoło.