6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Powiatowym Konkursie  Matematycznym dla uczniów klas ósmych – „Matematyka w zastosowaniach”, który odbył się  w Zespole Szkół Nr 2 w Kościanie. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów reprezentujących 11 szkół z powiatu kościańskiego. Młodzież miała godzinę na rozwiązanie testu składającego się z 20 zadań zamkniętych. Organizatorami konkursu były panie Karolina Woźniak i Agnieszka Maćkowiak. Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Pietrzyńska oraz Wojciech Hałasowski. Wojtek wywalczył I miejsce, a Jagoda straciła tylko 4 punkty z całego testu.

Uroczystego wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz  nagród dokonał Burmistrz  Miasta Kościana  p. Piotr Ruszkiewicz.

Gratulacje dla Wojtka i Jagody oraz p. Arlety Majorczyk, która przygotowała uczniów do konkursu.