8 czerwca br. nasi uczniowie reprezentowali szkołę w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas piątych „Nasz region w matematyce”.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Jerce. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów reprezentujących 9 szkół Powiatu Kościańskiego, którzy zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w różnych sytuacjach praktycznych. Poziom konkursu był wysoki, a o nagrodzonych miejscach w przypadku równej liczby punktów decydowała kolejność oddania prac.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5a: Tomasz Cejza oraz Eryk Krzemiński. Tomek wywalczył nagradzane III miejsce, a Eryk w ogólnej klasyfikacji zajął miejsce V.  Nagrody w konkursie zasponsorowała Gmina Krzywiń. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Pan Jacek Nowak.

Gratulacje dla Tomka i Eryka oraz p. Arlety Majorczyk, która przygotowała uczniów do konkursu.